Pompy Ciepła

Ogrzewanie pompą ciepła buzi duże emocje. Głównie ze względu na koszty jakie musimy ponieść na ten system ogrzewania i oczekiwany okres zwrotu inwestycji. A przecież z pozoru ogrzewanie za domu za pomocą urządzenia, do którego dostarczamy jedną jednostkę energii, a otrzymujemy jej trzy-cztery razy więcej – zamienionej na ciepło.

Decyzja o wyborze pompy ciepła, jako sposobu ogrzewania domu nie jest łatwa. Powód to wysoka cena urządzenia i całej instalacji 0kilkadziesiąt tysięcy zł wraz z montażem i budową wymiennika ciepła. Ci którzy zdecydowali się na zakup tego urządzenia są nastawieni pozytywnie.

I mają ku temu nastawieniu dobre podstawy. Najbardziej zachwalana jest bezobsługowość pompy ciepła, a właściciele mają pewność, że nawet podczas długiej nieobecności w domu, będzie utrzymana temperatura. Zwolennicy chwalą sobie niskie koszty ogrzewania, a także różne małe oszczędności. Na przykład nie trzeba budować komina ( jeśli zastosujemy wentylację mechaniczną). A gdy go nie ma, nie płacimy za wizytę kominiarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *