Szwedzka dotacja do systemów NIBE

SYSTEM NIBE objęty Szwedzką Dotacją składa się z gruntowej lub powietrznej pompy ciepła NIBE i rekuperatora NIBE ERS lub ECO.

Rekuperator w połączeniu z pompą ciepła daje kompletny system zapewniający ogrzewanie, produkcję c.w.u., chłodzenie i wentylację z odzyskiem ciepła, czyli pełny komfort przebywania w budynku, w którym energia pozyskiwana jest w sposób przyjazny dla środowiska i portfela. Jest to najbardziej ekonomiczny i ekologiczny system, ze względu na wysoką sprawność ogrzewania, osiąganą przez pompę ciepła NIBE (np. SCOP pompy ciepła NIBE F1255 osiąga 5,5 wg EN14825), wysoką sprawność odzysku ciepła z wentylacji w rekuperatorze NIBE ERS lub ECO (do 92%), możliwość efektywnego aktywnego chłodzenia lub wykorzystania darmowego chłodu dolnego źródła do pasywnego chłodzenia budynku i zerową bezpośrednią emisję CO2 i innych zanieczyszczeń do atmosfery.

Szwedzką Dotacją objętych jest kilka typoszeregów pomp ciepła w zakresie mocy od 1,5kW do 17kW i rekuperatorów ERS i ECO przeznaczonych do wentylacji budynków do 200m2 i do 300m2 w zależności od wybranego modelu rekuperatora.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *