Kotły peletowe

Kocioł peletowy Pellux Compact to przede wszystkim połączenie nowatorskich rozwiązań technologicznych z nowoczesnym i eleganckim designem. Kompaktowy kształt urządzenia i niewielkie wymiary sprawiają, że idealnie wpasowuje się w małe kotłownie, tworząc tym samym nowoczesny system ogrzewania.

Kocioł peletowy Pellux Compact

Moc 12 kW dedykowany jest do obiektów o powierzchni użytkowej nawet do 240 m2 (w  zależności od zapotrzebowania na ciepło budynku). Optymalna wysokość zestawu i specjalnie wyprofilowane kształty ułatwiają jego montaż oraz uzupełnienie paliwa w zasobniku (peletu).

Automatyka kotła

Za pracę kotła peletowego odpowiada nowoczesny mikroprocesorowy sterownik oparty na algorytmie FUZZY LOGIC II zapewniający precyzyjne dozowanie paliwa i powietrza, wysoką sprawność procesu spalania, modulację mocy urządzenia w zależności od zapotrzebowania na ciepło oraz sterowanie całym systemem grzewczym.

Minimum obsługi

Pellux Compact to kompletne urządzenie grzewcze zasilane ekologicznym paliwem, jakim jest pelet. Kocioł jest praktycznie bezobsługowy dzięki zastosowaniu systemów automatycznego czyszczenia rusztu palnika i wymiennika kotła. Ponadto Pellux Compact automatycznie inicjuje zapłon i wygasza się  po uzyskaniu zadanych parametrów pracy.

Obsługa kotła peletowego została zminimalizowana do kontroli i ewentualnego uzupełniania ilości paliwa (peletu) w zasobniku oraz opróżniania popiołu z szuflady (co kilka tygodni).

W połączeniu z dedykowanym podajnikiem i zasobnikiem peletu (PP10 + ZP200) otrzymujemy idealnie dopasowany zestaw, który jest w stanie zapewnić komfort cieplny oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Zalety kotła peletowego PELLUX COMPACT:

 • mikroprocesorowe sterowanie Fuzzy Logic II,

 • bardzo wysoka sprawność kotła wynosząca 92%,

 • pełna obsługa z poziomu sterownika kotła,

 • automatyczne czyszczenie wymiennika kotła,

 • automatyczne czyszczenie rusztu palnika,

 • automatyczne rozpalanie i wygaszanie kotła,

 • modulowana moc w zakresie 30 – 100%,

 • harmonogram czasowy pracy kotła,

 • wymiennik kotła oparty na systemie płomieniówek,

 • współpraca z dedykowanym czujnikiem temperatury dla każdego obiegu grzewczego,

 • współpraca z czujnikiem temperatury zewnętrznej oraz czujnikami temperatury pokojowej,

 • w standardzie obsługa jednego obiegu c.o. ze zmieszaniem oraz pompy ładującej c.w.u.,

 • możliwość rozszerzenia sterowania o kolejne 14 obiegów c.o., współpracę z buforem, instalacją solarną oraz drugim obiegiem c.w.u.,

 • możliwość sterowania  i kontrolowania pracy systemu grzewczego za pośrednictwem modułu internetowego  poprzez smartfon, tablet lub komputer (BIA24.net).

 • możliwość precyzyjnej kontroli procesu spalania poprzez moduł szerokopasmowej sondy lambda,

 • możliwość zastosowania wentylatora ciągu kominowego.

STEROWANIE PRZEZ INTERNET

KOCIOŁ PELLUX można sterować z dowolnego miejsca na świecie. Moduł internetowy BIA24.net umożliwia zdalny dostęp do bieżących informacji o systemie grzewczym oraz zmianę jego parametrów za pomocą każdego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową. W aplikacji możemy zwiększyć bądź zmniejszyć temperaturę centralnego ogrzewania, sterować temperaturą ciepłej wody użytkowej i modyfikować harmonogram czasu pracy kotła.

PELLUX 100

pellux 100Dostępne moce: 20 i 30 kW

Kotły PELLUX K-PAA 20/K-PAA 30 to w pełni automatyczne urządzenia grzewcze, wyposażone w mikroprocesorowe sterowanie FUZZY LOGIC II, przystosowane do spalania ekologicznego paliwa jakim jest pelet drzewny. W połączeniu z dedykowanym palnikiem zrzutkowym PBMAX oraz podajnikiem i zasobnikiem paliwa o poj. 300 lub 500 litrów, otrzymujemy zestaw, który jest w stanie praktycznie bezobsługowo dostarczyć nam niezbędnego ciepła na potrzeby c.o. i c.w.u. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania bez konieczności wizyty w kotłowni nawet przez tydzień.

PELLUX 200 Touch

Pellux 200sCzysty, bezpieczny i niemal bezobsługowy system grzewczy z kotłem na pelet. Urządzenie znajduje zastosowanie zarówno w domach jedno- i wielorodzinnych oraz w obiektach handlowych i usługowych.

W skład zestawu, obok kotła PELLUX 200 Touch, wchodzą również: palnik peletowy PBMAX 20, system podający paliwo oraz zasobnik peletu o pojemności 300 lub 500 litrów. Decydując się na ten zestaw można zapomnieć o codziennych wizytach w kotłowni, noszeniu i dorzucaniu paliwa każdego dnia, a także o stałym dozorowaniu pracy kotła. W okresie szczytowego zapotrzebowania na ciepło, jeden pełny zasyp paliwa pozwala na około 7 dni nieprzerwanej pracy, a w przypadku budynków o mniejszym zapotrzebowaniu – jeszcze dłużej!

Firma Eko Sukces jest oficjalnym dystrybutorem kotłów peletowych marki Biawar Pelletux

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *